ШПУНТУВАННЯ

 При виконанні будівельних робіт з землею, необхідною частиною цих робіт є шпунтування.

    Шпунтування - це етап будівництва, що допомагає стабілізувати грунт, яка знаходиться в м'якому, неущільненому стані. Для цього в землю занурюють шпунтові палі. Сам шпунт являє собою металеву конструкцію, яка потрібна для того, щоб захищати побудови від проникнення грунтових вод. Їх кількість, ширина перетину і глибина занурення залежить від якісних характеристик грунту і розрахункового навантаження споруди, що зводиться. Перед тим, як занурити палі, необхідно в обов'язковому порядку контролювати чистоту і прямолінійність пальових замкових з'єднань. У деяких випадках без цього не можна виконувати заплановані роботи. Шпунтові огорожі дають можливість запобігти розмиванню грунту за рахунок зведення водонепроникних стін і захистити життя робітників і цілісність техніки від раптового обвалу грунту.     Є такі технології шпунтірованія, які відрізняються за типом використовуваного загородження. Серед них:

  • Дерев'яні - можна виготовляти з дощок, брусків. Матеріал дешевий, але одноразовий, так як витягти його з грунту майже неможливо.
  • Металеві труби - у них діаметр в межах 219-530 мм. Їх можна використовувати не один раз, саме тому це економічно вигідно. Вони мають велику вагу, встановити такі вийде тільки за допомогою спецтехніки. Але все ж недолік (і істотний) є - ці труби піддаються корозії, яка їх швидко руйнує.
  • Палі із залізобетону. Їх також монтують з використанням спеціальної техніки, з ними можуть виникати труднощі, з цієї причини вони крім шпунтування часто виконують функцію постійного огородження, а також застосовуються як ущільнювачі для грунту на берегових лініях річок.
  • Найбільш затребуваним і часто використовуваним видом шпунтування є шпунт Ларсена - він має вигляд профілю з формою трапеції, матеріал виготовлення - метал високої якості. У профілів специфічні загнуті краї, які допомагають скріплювати елементи в міцну стіну.
  • Пластикові шпунти - вони не дуже міцні, але дешеві і не мають труднощів в монтажі.
  • Палі з композитних матеріалів. Вони аналогічні пластиковим, проте їх несуча здатність порівнянна з металевими, а ціна нижча. 

    Процес шпунтування багато в чому буде залежати від обраного матеріалу. Всього різновидів монтажу шпунта чотири, серед них:

  • Ударний метод - це універсальний варіант, може застосовуватися незалежно від типу грунту. Він втілюється забиванням паль в грунт.
  • Вібраційний метод - палі поглиблюють за допомогою спеціального приладу - віброзанурювача. Такий метод найчастіше використовується при шпунтірованіі котловану з сухими і піщаними грунтами.
  • Метод вдавлення - може бути застосований тільки на глинистих ґрунтах і в рідинах, наприклад, в річці.
  • Комбінований спосіб - в цьому випадку об'єднують вібраційний метод і вдавлення. Машина, яка виконує дану роботу, вібрує, плюс до процесу підключається її вага, що дає додаткове поглиблення палі в грунт. Можна використовувати на пластичних і м'яких грунтах.
Компанія БМУ-36 відмінно розбирається в тому, який тип шпунтування підібрати і яким методом його встановити. Вибравши нас, ви можете не сумніватися в якості і швидкому терміні виконання робіт. Вирити котлован і зміцнити стіни котловану - шпунтуванням наша компанія зможе на території всієї України.

У даній категорії немає товарів.

Обратная связь