Ущільнення грунту

Оформіть заявку на сайті, ми зв`яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що цікавлять.

         Ущільнення грунту

Ущільнення грунту, або трамбування - необхідний в процесі будівництва етап, від якості виконання якого залежить дуже багато. Так, при зведенні фундаменту ущільнення грунту дозволить уникнути в подальшому його усадку і деформацію фундаменту, а також посприяє міцності і стійкості готової будови.

Ущільнення відбувається за рахунок прикладання статичного або вібраційної сили на матеріал, що ущільняється. Найбільшого поширення ущільнення отримало в дорожньому будівництві, зведенні насипів і дамб, фундаментних і ландшафтних роботах.

Суть полягає в тому, що самі грунтові частинки піддаються зовнішнім механічним впливам, в результаті чого вони переміщаються, тому збільшується число їх контактів один з одним, що допомагає більш дрібним надаватися в порожнинах між великими. У свою чергу відбувається витіснення рідини і повітря. В добре ущільненій грунтовій основі повинно міститися не більше 3-5% повітряних фаз. Ущільнювати кожен тип і шар слід при оптимальній вологості.

На початку процесу ущільнення відбувається зменшення обсягу пор і зближення грунтових частинок. Але в подальшому інтенсивність деформацій знижується. В результаті настає момент, коли додаток нових зусиль створює тільки пружну деформацію грунту, яка не дає значної зміни обсягу. Варто зауважити, що при розрахунку вимог до ущільнення, враховуються навантаження, яким будуть піддаватися земні шари.

    Залежно від виду грунту і його технічних характеристик використовують різні способи ущільнення грунта. Існує три способи ущільнення грунту:

·      трамбування,

·      укочення,

·      вібрація.

При необхідності їх комбінують.

Є величезний перелік легкого обладнання, що допомагає ущільнювати грунти, яке експлуатується при виробництві маломасштабних робіт або в обмежених просторах. До їх числа відносяться: дорожні катки, траншейні катки, віброплити, трамбувальні машинки і багато іншого.

Віброплити та малі вібраційні катки використовують, щоб ущільнювати шари підстави, насипів та асфальтових покриттів. На чималих площах, наприклад, призначених для автостоянок і тротуарів, ущільнювати підстави під асфальтове покриття допомагають вібраційні тандемні катки або двовальцові ручні катки.

Для зв'язкових і малов’язних грунтів потрібно використовувати укочування важкими катками, тобто вплив статичним навантаженням, і трамбування ударами важких плит. Ущільнювати незв'язні грунти краще за допомогою укатки з вібрацією і заливкою води.

Укочування ущільнення грунту ведеться, як правило, при формуванні насипів для автодоріг і залізничних мереж, при створенні гідротехнічних споруд і здійснення вертикальних планувань майданчиків.

При неправильному виконанні ущільнення грунту, можна спровокувати великі матеріальні трати на їх виправлення. Тому важливо звертатися до досвідчених компаній, які не один рік займаються даними видами робіт і мають в своєму штатів спеціалістів своєї справи. Саме такою є компанія БМУ-36. До переваг вибору нашої компанії відносяться:

1.    Ми виконуємо весь перелік робіт пов’язаних із зворотною засипкою та ущільненням грунту

2.    Ми маємо свій парк спеціальної техніки для виконання даного виду робіт.

3.    Ми виконуємо роботи швидко в строк і надаємо гарантію якості виконання робіт.

4.    Ми виконуємо роботи згідно всіх технічних стандартів та правил, виконуючи підбір правильних методів та інструментів для їх виконання.

5.    Ми маємо працівників з великим досвідом роботи, що знають всі тонкощі земляних робіт, а також досвід роботи зі спеціальною технікою.

6.    Індивідуальний підхід до кожного клієнта, не залежно від об’єму та складності роботи.

 

Замовити дзвінок


Обратная связь