Зворотна засипка грунту

Оформіть заявку на сайті, ми зв`яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що цікавлять.

           Зворотна засипка грунту                                                           


          Зворот
ньою засипкою називають заповнення вільного простору в землі, яке утворилося в результаті будівельних робіт (риття котловану, траншеї, обладнання дренажу). Наприклад, після будівництва фундаменту навколо бетонної конструкції залишаються нічим не заповнені порожнечі. Це так звані пазухи фундаменту. Їх обов'язково потрібно засипати, щоб зміцнити будову, вирівняти поверхню і уникнути багатьох проблем. Те ж саме і з заповненням ям, траншей, котлованів.

Найвигідніше робити зворотну засипку рідним грунтом - тим матеріалом, який дістали перед початком робіт. Але він не завжди придатний для цих цілей. Тому, в залежності від конкретної ситуації, засипку потрібно здійснювати різними грунтами.

Для послуги зворотної засипки котловану використовуються наступні матеріали:

♦ Грунт планувальний;

Грунт піщаний;

♦ Пісок будівельний, сіяний, митий;                                          

♦ Суглинок будь-який;

♦ Глина, супісок (50% піску)

Засипати пазухи грунту необхідно пошарово, ущільнюючи кожен шар після засипки. Це дозволить мінімізувати подальшу усадку ґрунту. Крім того, потрібно врахувати рівень грунтових вод і подбати про дренажну систему. Пазухи траншей і котлованів слід засипати до безпечних відміток, які можуть забезпечити ефективне водовідведення. Якщо цього не зробити, то може знадобитися повторне риття котлованів для додаткового гідрозахисту підземних комунікацій і фундаменту.

Виконувати зворотну засипку грунтом потрібно з залученням спецтехніки або вручну. Для економії часу і сил, можна взяти в оренду екскаватор. Це дозволить зробити всі необхідні роботи якісно, ​​швидко і ефективно. Якщо розмір площадки великий, то краще впорається з роботою фронтальний навантажувач, а якщо розмір майданчика обмежений, то слід взяти в оренду екскаватор-навантажувач. Пошарова засипка грунтом за допомогою спецтехніки повинна перемежовуватися з ущільненням ґрунту вручну і машинним трамбуванням.

В ідеальних умовах в проектних документах відображаються всі вимоги до зворотній засипці, але з такою уїдливістю сьогодні стикаються рідко. Існує загальний порядок проведення засипки грунту.

1.    Очищення траншеї або котловану від сторонніх предметів і будівельного сміття. Без цього зворотну засипку починати не можна.

2.    Оцінка вологості грунту. Кращі показники для важких грунтів - 20% вологості, для рухливих - в межах 12-15%. Грунт не повинен бути надто сухим. При необхідності його доводять до потрібного стану.

3.    Укладання шару піску. Його товщина повинна становити від тридцяти сантиметрів до півметра.

4.    Безпосередньо зворотна засипка. Проводять її поступово шарами, при цьому постійно трамбуючи кожний з них.

          Компанія БМУ-36 володіє всією необхідною технікою для зворотної засипки, тому ми зможемо надати якісні послуги за короткий термін.

Замовити дзвінок


Обратная связь