Установка бордюрів та поребриків

Оформіть заявку на сайті, ми зв`яжемося з вами найближчим часом і відповімо на всі питання, що цікавлять.

      Установка бордюрів та бордюрного бортового каменю

Бордюр – це вложені урівень бортові камені, що відділяють проїзджу частину дороги від тротуару, велодоріжок та інших. Це дуже важливий елемент будь-якої садової доріжки, так як він не тільки запобігає розповзанню укладеної тротуарної плитки, а й забезпечує привабливий, естетичний та завершений вигляд.

Бордюрний камінь буває односторонній, що використовується при мощенні бруківки великих об’ємів та двосторонній, який використовують для відокремлення доріжки від газону.

Встановлення бордюр проводиться в декілька етапів:

·                 Підготовчі роботи (встановлення кілків, натягнувши на них мотузку для формування рівного ряду бордюра)

·                 Викопування та утрамбування траншеї

·                 Засипка траншеї спочатку щебнем (та його утрамбування), потім піском.

·                 Установка бордюра на подушку з розчину піску та цементу

·                 Вирівнювання по мотузці та скріплення між собою блоків

·                 Фінальна стадія, на якій заливається бетоном основа бордюрних блоків

Поребрик – це бортовий бетонний камінь, який, як правило, використовують у секторі приватного будівництва, а також при облаштуванні міських тротуарів чи паркових алей, сходів чи терас, тобто для територій з меншою інтенсивністю руху та площею замощеної поверхні. Насправді і бордюр, і поребрик виготовляються з одного і того ж будівельного матеріалу під назвою «бортовий камінь», або «бордюрний камінь». Залежно від способу укладання цей камінь і буде або поребриком, або бордюром.

Поребрик застосовують для поділу двох зон, наприклад, пішохідної та проїзної частин. У цьому способі бортовий камінь покладений "поребриком", і це видно по частині каменю, що підноситься і над зоною мощення, і над межує з нею площиною. 


Бордюр від поребрика відрізняється тим, що встановлюється таким чином, що він не підіймається над рівнем мощення, а йде врівень з бруківкою. Бордюром відокремлюють дві зони мощення, але на відміну від поребрика бордюр не заважає людям вільно переміщатися між двома зонами - прикладом цього є пішохідний перехід через проїжджу частину.

Взагалі установка бордюрів не є сильно складним процесом, але при порушенні технології виконання можуть виникнути такі негативні наслідки, як сколи, тріщини та відколи, просідання та завалювання бордюрних плит. Це трапляється, якщо залита нерівна цементна подушка, неправильно вибрана відстань між плитами, неправильно приготовлений цементний розчин і т. д.

Саме через це слід звертатися тільки до професіоналів, які виконають все технологічно правильно, з перевірених та сертифікованих матеріалів, а головне швидко і без будь-яких зайвих витрат. І такі спеціалісти працюють в компанії БМУ-36.

Наша компанія вже багато років займається не лише установкою бордюрного бортового каменю, а також великим переліком супутніх робіт, таких як проектування доріг, укладка бруківки, асфальтування та бетонування доріг та ішше. Тому якщо вам потрібно виконати роботу по встановленню бордюру якісно, швидко та недорого, звертайтесь до компанії БМУ-36.

Замовити дзвінок


Обратная связь